ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11187409
*
nr 1118 7409
Spegel
Förgylld, 158x108
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 19:00:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 09:40:13
1
2.200 kr
2/7 20:04:16
2
3.400 kr
2/7 23:02:10
1
2.600 kr
2/7 23:02:10
2
2.800 kr (Budbetjänt)
2/7 23:06:32
1
3.000 kr
2/7 23:06:32
2
3.200 kr (Budbetjänt)
3/7 16:09:56
2
3.800 kr
3/7 18:35:10
1
3.400 kr
3/7 18:35:10
2
3.600 kr (Budbetjänt)
3/7 18:35:23
1
3.800 kr
3/7 18:35:23
2
3.800 kr (Budbetjänt)
3/7 18:35:35
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1118 7409
Spegel
Förgylld, 158x108
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 09:40:13 | 1 | 2.200 kr |
2/7 20:04:16 | 2 | 3.400 kr |
2/7 23:02:10 | 1 | 2.600 kr |
2/7 23:02:10 | 2 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
2/7 23:06:32 | 1 | 3.000 kr |
2/7 23:06:32 | 2 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
3/7 16:09:56 | 2 | 3.800 kr |
3/7 18:35:10 | 1 | 3.400 kr |
3/7 18:35:10 | 2 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
3/7 18:35:23 | 1 | 3.800 kr |
3/7 18:35:23 | 2 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
3/7 18:35:35 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02